Vue.js + single page aplikace

Zpět na kurzy

Všechny ONLINE kurzy

od 1 299,00 KČ

4.9 z 5

Hodnocení

5x
95%
4x
1%
3x
3%
2x
0%
1x
1%

Všechny online kurzy od 1 299 KČ

Více info

Course duration 21h 22m 18s
Course chapters 199 kapitol
Course difficulty Středně pokročilý

Reaktivní frameworky (Vue, React, Angular) slouží k programování hbitých UI. Ze statického HTML kódu udělají živou šablonu. Samotnému HTML kódu přidáš pravidla, a vždy když přijde změna, kód se podle nich upraví.

Můžeš programovat přes komponenty. Vue ti dovolí vymyslet si vlastní HTML elementy a naprogramovat jim vzhled a chování. A když přijde změna, prohlížeč sám vymění jen daný komponent, nemusí se refreshnout celá stránka.

Reaktivní frameworky drží UI synchronizovány s daty. Pokud máš v proměnné 3 články, 3 články svítí i na obrazovce. Jestliže jeden vymažeš, automaticky zmizí z obrazovky. Zapomeň na jQuery Selecta, Append, Vue to udělá za tebe.

Tento kurz tě naučí reaktivní frameworky. Vue.js a single page aplikace.

Kupuj, dokud je v akciové ceně  2 699 Kč a uč se hned :). Jak bývá zvykem, postupně přidávám další videa. Dokud jich nebude 100.


MOHU SE TI S NĚČÍM přiznat?

Jmenuji se yablko. A upřímně? Vue je strašná sranda. A toto je zatím můj nejlepší kurz. Já vím, že to říkají všechny kapely o každém novém albu. Ale já nejsem kapela.

Vytvořím několik mini stránek. Jednu velkou single page apku. Veškerý kód si můžeš stáhnout. Dostaneš úkoly, na kterých si Vue procvičíš, přístup do diskuse a kopu materiálů ke stažení. Pod každým videem je malý článek s dalšími imformacemi. Čili 100 videí, 100 blogů. Jdi do toho. Já bych šel.


TAKTO to bude probíhat?

V první části kurzu tě naučím Vue.js. Resp. naučím reaktivní frameworky a konkrétně použiji Vue.js. To znamená, že když se po tomto kurzu rozhodneš přejít na React nebo Angular, budeš přesně vědět, co se děje.

Ve druhé části kurzu vyrobím velkou stránku. První část kurzu bude plná menších příkladů, druhá bude plná jedné velké reality. V první se naučíš Vue.js, v druhé ho použiješ a uděláš skutečnou stránku, velkou Single Page Aplikaci ™.

To jsou stránky jako Netflix, Spotify a Gmail. Já udělám single page admin rozhraní pro skutečnou stránku.


PROČ VUE?

Protože je malý, rychlý, chytrý, použitelný bez build tools, raketově nabírá na popularitě, nejlepší pro začátečníka, pro pochopení konceptů za reaktivními framework, prostě nejlepší vstupní brána do tohoto světa. A jako bonus, za ním nestojí monolitická korporace. Angular = Google, React = Facebook.

Můj cíl je naučit tě Vue tak, že hned pochopíš i React nebo Angular, když se na ně jen podíváš. Tento kurz tě naučí reaktivní frameworky jako takové. A použijeme na to Vue.

V mých kurzech se vždy snažím vysvětlit důvod. Nejen ukázat Vue, ale hlavně vysvětlit, co je jeho pointa. Proč existuje. Čím je jiný než to, co jsme měli před ním. Proč tě má zajímat, pokud znáš JavaScript nebo jQuery. Na jakých konceptech stojí a na co se hodí.

Vždy existují alternativy. Hlavně v JavaScript světě. Já tě naučím Vue tak, abys chápal i React a Angular. Řeší podobné problémy, jen trochu jinak. Kód vypadá jinak, ale nedostane tě. Ty budeš chápat, co ten kód dělá a proč.


Co potřebuješ znát?

Potřebuješ základy HTML, CSS a JavaScriptu. Upřímně, Vue.js je jednodušší než čistý JavaScript. Správně bych měl tvrdit, že potřebuješ umět JS, když se chceš učit framework.

Ale byl bych pokrytec. Já jsem se nejprve naučil jQuery a až potom (i jeho používáním) jsem se postupně doučil JavaScript. Totéž se může stát s Vue i tobě. HTML potřebuješ určitě. A CSS silně pomůže. Potřebuješ mít základní znalosti programování :)

V pozdějších videích Vue kurzu budu používat NPM, Module Bundlers a další JS tools. Pokud je neznáš, google ti určitě pomůže vyznat se v základech. Pokud se to ovšem chceš naučit pořádně, mám online kurz přesně na to.

Pokud jsi nikdy neprogramoval, mám kurz, ve kterém se sice pracuje v PHP, ale naučí tě základy programování a OOP. Má to přímo v názvu. Případně pokud znáš jQuery, nebo jsi viděl nějaké ty JS videa z Webrebel 1 kurzu, klidně můžeš jít na Vue.


Co všechno dostaneš

hotový kurz bude mít přibližně 100 kapitol

desítky nadupaných videotutoriálů

certifikát o absolvování kurzu

garance včetně vrácení peněz do 14 dní, v případě, že s kurzem nebudeš spokojený


Seznam kapitol online kurzu

1. Vue preview 01 (ukážu ti Vue.js)

2. Vue preview 02 (Udělat rychle stránku)

3. Vue preview 03 (v kurzu vše vysvětlím)

4. Jak bude kurz probíhat? Co tě naučím? To jsou otázky

5. Výhoda Vue oproti React nebo Angular

6. Pointa reaktivních frameworků, UI == data, source of truth

7. Pokud bych to chtěl udělat v čistém JS (protože masochismus)

8. Co potřebuješ pro tento kurz? Vědět, například

9. Components 01 - programování přes komponenty

10. Vymysli si vlastní HTML element (Components 02)

11. <slot>, [Props]: key (Components 03)

12. Single File Components, tohle chceš! (Components 04)

13. scoped Styles, komponenta má vlastní CSS (Components 05)

14. Event a Key modifikátory, progress bar (Components 06)

15. Jeden ROOT element? Proč? Otazník? (Components 07)

16. Komunikace komponent přes $ emit (Components


Online kurz Vue.js + single page aplikácie je možné vyzkoušet i zdarma!