Adobe Premiere Pro CC 2020

Zpět na kurzy

Všechny ONLINE kurzy

od 1 299,00 KČ

Všechny online kurzy od 1 299 KČ

Více info

Course duration 2h 30m 46s
Course chapters 15 kapitol
Course difficulty Začátečník

Popis online kurzu

Videonávody pro práci s jedním z nejrozšířenějších střihacích programů pro začátečníky i pokročilé absolvujete u obrazovky svého počítače či tabletu. Podrobný návod ke všem běžně potřebným funkcím Adobe Premiere Pro CC 2020. V kurze nájdeš 2,5 hodiny videa s obrazovku programu a podrobným komentářem.

Co se naučíš

 1. Úvod - Spuštění programu, založení nového projektu. Vysvětlení principu fungování střihového projektu. Organizace souborů v počítači. Nastavení odkládacích disků. Nastavení pracovního prostředí.
 2. Pracovní prostředí Editing - vysvětlení jednotlivých oken. Import souborů do programu. Otevření videosouboru k editaci - výběr použitelné části. Vkládání souborů na časovou osu - vytváření filmu.  Kontrola intenzity hlasitosti.
 3. Začínáme se střihem - Alternativní import souborů, správné nastavení rozlišení časové osy, přizpůsobení záběrů v různých rozlišení, procházení natočeného materiálu. 
 4. Střih natočeného materiálu - Výběr použitelných záběrů, klávesové zkratky, vkládání záběrů na časovou osu, dodatečná změna výběru, jak fungují videostopy na časové ose, zvukové stopy a jejich ztlumení, uzamknutí vrstvy, kopírování části filmu, vytváření poznámek - záložek, funkce magnetu. 
 5. Okna source a program - Vytvoření fotografie z videa, vložení fotky do videa, timecode, nastavení kvality přehrávání, řešení problémů se sekaným přehráváním. 
 6. Okno project - Orgaizace položek do složek, nastavení zobrazení pro menší monitory, označení prvků různými barvami, odpočet začátku filmu, vytvoření barevného pozadí, práce s offline soubory,  adjustment layer, vkládání sekvencí do sebe. 
 7. Nástroje - Představení nástrojů pro úpravy na časové ose, přesouvání a zkracování klipů, rozstřihnutí záběru, odpojení zvuku od videa, posun pomocí ruky, pokročilé úpravy hlasitosti.  
 8. Pravé tlačítko myši - Kontextové nabídky nabízejí další funkce, přidání a smazání video a audio stop, hromadné odstranění aplikovaných efektů, automatická synchronizace zvuku s obrazem, zrychlení a zpomalení videa, přehrání videa pozpátku, úprava hlasitosti / zesílení, přizpůsobení videa na celou obrazovku, obraz v obraze. 
 9. Effects Controls - Pohyb s vloženým videem / grafikou, ikona stopek, animace grafiky, otočení a zmenšení videa, pracovní prostředí pro práci s efekty a přechody, audio / video transition a effects, prolnutí obrazu či zvuku, časový kód. horizontální a vertikální otočení, oříznutí, automatická úprava barev a kontrastu, zesvětlení stínů a ztmavení světlých částí obrazu, RGB curves / křivky, three-way color corrector, převod do černobílé, stabilizace obrazu, rozostření a doostření obrazu. 
 10. Pokročilé efekty - Color Key / klíčování / odstranění jednobarevného pozadí, lumetri color / snadné pokročilé úpravy barevnosti / kolorování / barevné korekce. 
 11. Audio efekty - Odstraněni šumu, ekvalizér, odstranění hlubokých či vysokých tónů. 
 12. Titulky - Jednoduché vložení textu do videa, vytváření pokročilých titulků, jednoduché kopírování šablony, rozdíly mezi jednotlivými titulky, běžící text, filmové titulky, vkládání grafiky a šablony titulků, editace grafických šablon, získání bezplatné šablony z Adobe Stock. 
 13. Multicam - Střih záznamu z více kamer, automatická synchronizace záběrů. 
 14. Export videa - Hromadný export více položek, nastavení parametrů videa, odstranění černých pruhů, nastavení datového toku.
 15. Závěr
Online kurz Adobe Premiere Pro CC 2020 je možné vyzkoušet i zdarma!